جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر با  فراخوان عضویت به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی به معرفی فعالیت های هلال احمر و آموزش های امدادی پرداخت

 

دوره بازتوانی تیم تخصصی سیلاب جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر بمناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در رودخانه بابل رود برگزار گردید

جمعی از  جوانان جمعیت هلال احمر بابلسر  با حضور در آب‌های دریای خزر یاد شهدای حادثه 12 تیر 1367 این روز تاریخی را گرامی داشتند.

 

جمعی از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر بابلسر ، امروز  در آبهای دریای خزر حاضر شدند و با اهدای گل حادثه 12 تیر ماه 1367 ، یاد جانباختگان را گرامی داشتند.12 تیر سال 1367 هواپیمای ایرباس آ-300 ایران ایر که از تهران به سوی دبی در حال پرواز بود، در میان آب های خلیج فارس از سوی ناو آمریکایی 'یو اس اس وینسنس' مورد اصابت موشک هدایت شونده قرار گرفت.
تمام 290 سرنشین ایرانی از جمله 66 کودک و 46 مسافر خارجی پرواز شماره 655 در این حادثه دلخراش جان خود را از دست دادند و ایالات متحده هرگز مسئولیت این حمله را نپذیرفت و هیچ یک از خدمه ناو جنگی مورد پیگرد قرار نگرفت.

 

رئیس جمعیت هلال احمر بابلسر در پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به مردم  این شهر تبریک گفت.علی روستایی آهنگر در این پیام بیان نمود :'ماه مبارک رمضان'، ماه خلوص و بندگی، به روز پایانی خویش رسیده است، ماه رمضان، فرصتی است که بندگان خداوند به خود و خویشتن خویش رجوع کنند.
وی افزوده است: چه زیباست یک ماه ضیافت بندگی در درگاه خداوند و مردم؛ چه زیباست میل و قرابت برای 'رضای خداوند'؛ چه زیباست با زدودن گناهان، مسیر بندگی و انسانیت را به شیوه ای طی کنیم که جز رضایت مردم و خداوند مهربان چیزی در پی نداشته باشد.
رئیس هلال احمر بابلسر در این پیام آورده است: 'عید سعید فطر'، روز بازگشت به روح پاک انسان ، جلوه تمام نمای روحانیت انسان ها است. عید فطر روز بازگشت و رجوع به اندرون خود برای چگونه زیستن و چگونه بودن در خدمت مردم و خداوند است.
روستایی افزوده است: به راستی فطر به معنای واقعی خود، گذشتن از دنیای فانی و رجوع به بندگی ناب در درگاه ایزد تعالی است.
وی در این پیام می افزاید:عید سعید فطر را به مردم شریف بابلسر تبریک و شاد باش عرض می کنم و از درگاه خداوند متعال، آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همگی مسالت می نمایم.

رئیس جمعیت هلال احمر بابلسر گفت: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان  برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین  با عموم مردم در راهپیمایی روز قدس همراه و هم صدا شدند.

علی روستایی  با اعلام اینکه تمام اعضای جوانان جمعیت هلال احمر  بابلسر  هموراه برای ارائه خدمات به عموم مردم در مناسبت ها پیش قدم هستند، اظهار کرد: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین  در راهپیمایی روز قدس و نماز جمعه شرکت کردند.

وی تصریح کرد: آنان برای همدردی با همسالان و همنوعان خود که اکنون مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند با یگدیگر در راهپیمایی روز قدس بانگ برداشته و از آنها حمایت کردند.

روستایی با اشاره به اینکه تنها بانگ برداشتن برای حمایت از مردم مظلوم  فلسطین کافی نیست، بیان کرد: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر بابلسر  با تشکیل کمپین و برگزاری مسابقه نقاشی که درآن وضعیت کنونی این مردم مظلوم ترسیم کردند با کودکان و مردم مظلوم  فلسطین همدردی کردند.

وی عنوان کرد: اعضای جوانان علاوه بر شرکت در راهپیمایی و نماز جمعهپ چادر سلامت در سطح مسیر راهپیمایی برپا کردند.

روستایی با بیان اینکه سلامت افراد در همه زمان ها بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: اعضای جوانان با حضور در  چادر سلامت به   صد ها تن از روزه داران و عموم مردم که در اهپیمایی روز قدس شرکت داشتند خدمات لازم درمانی از قبیل تست قندخون و فشار خون رایگان ارائه دادند.

 

سومین مرحله آزمون طرح ملی پیمان (پیشگیری موثر از اعتیاد برای نشاط اجتماعی) صبح امروز با  شرکت  30 تن از جوانان فعال در حضور سرکار خانم صفر نژاد  برگزار گردید .

شرکت فن آوران بهنمیر با جمعیت هلال احمر بابلسر تفاهم نامه همکاری امضا کرد.


صبح امروز در جلسه ای که با حضور مدیر عامل شرکت فن آوران و عضو شورای مرکزی سازمان جوانان مازندران و رئیس جمعیت هلال احمر بابلسر برگزار شد تفاهم نامه همکاری امضا و مبادله گردید.
در این تفاهم نامه به بخشهای مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی در زمینه های فعالیت مشترک شرکت فن آوران و جمعیت هلال احمر بابلسر اشاره شده است.
در جلسه امضای تفاهم نامه  مازیار جهانی ، عضو شورای مرکزی سازمان جوانان مازندران زمینه های مشترکی که بین مأموریتهای سازمان جوانان هلال احمر و ظرفیتهای  جمعیت هلال احمر در حوزه حوادث و بلایا، سلامت اجتماعی و مسائل حوزه جوانان وجود دارد مغتنم شمرد و عنوان نمود که در سالهای اخیر همواره با مجموعه جمعیت هلال احمر و به ویژه سازمان جوانان همکاری نزدیک داشته و تمایل دارد تا در ادامه به صورت نظام مندتر این همکاری را ادامه دهد.
همچنین علی روستایی ، رئیس جمعیت هلال احمر نیز به عزم سازمان جوانان برای حمایت و استفاده از نهادهای علمی غیردولتی در حوزه اجتماعی تأکید کرد و اعلام کرد که در برنامه های پیش رو مطابق آنچه که در تفاهم نامه آمده از ظرفیتهای فردی و نهادی شرکت فن آوران بهنمیر بهره خواهند گرفت.

 

 

 

ایستگاه سلامتی به مناسبت شهادت امیر المومنین علی (ع) جهت نمازگزاران خانم و آقا در مصلای نماز جمعه شهرستان بابلسر برپا شد. 

 

 به منظور توجه روز افزون عموم مردم به توسعه و ارتقای فرهنگ سلامتی و تندرستی، همزمان با فراسیدن  سالروز شهادت امیر المومنین ,علی (ع) ، جمعیت هلال احمر بابلسر با همکاری  جوانان و کانون شاخه آزاد بابلسر اقدام به برپایی ایستگاه سلامتی در مصلای نماز جمعه بابلسر نمودند.

رئیس جمعیت هلال احمر بابلسر در این خصوص اظهار داشت :در این ایستگاه علاوه بر اطلاع رسانی و معرفی عوامل پرخطر در بروز بیماریهای قلبی و عروقی، فشارخون بالا، دیابت فشارخون ، برگزار کنندگان در قالب دو ایستگاه جهت خانمها و آقایان و با هدف غربالگری مراجعه کنندگان با اندازه گیری فشار خون، موارد معرفی جهت مشاوره تغذیه و آموزش چهره به چهره در زمینه کلیه مسائل بهداشتی با شعار «زندگی سالم با نشاط وامید» بین نمازگزاران مراجعه کننده، فعالیت نمودند.

علی روستایی افزود:  ایستگاه سلامت در نماز جمعه فرصت بسیار خوبی است تا همه ما یک بار دیگر عوامل خطرناکی که سلامت خود و جامعه مان را به خطر می اندازند مورد بررسی قرار دهیم و در صورت امکان راهکارهای مناسب را برای آنها پیدا کنیم.

علی روستایی ، تنهایی و منزوی شدن را از مشکلات مهم افراد در جوامع مدرن برشمرد و گفت: موثرترین راه برای حل این معضل ایجاد نشاط و امید در افراد جامعه است و ورزش بهترین راه برای دستیابی به این هدف است.

 

 

جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر بابلسر روزه خود را در فضایی سرشار از مهربانی افطار کردند.جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر در بیست و پنجمین روز ماه مبارک رمضان میزبان جمع کثیری از اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان بود.

 در این ضیافت باشکوه که حدود 200 نفر دعوت داشتند، معاونت محترم داوطلبان و مسئولین استانی ,اعضا جوانان و داوطلبان ، مربیان امدادی – فرهنگی – سرگروه های داوطلبی – دبیران دانشجویی – روستایی – مربیان و مدیران مهدکودک ها و نجاتگران و امدادگران جمعیت در ضیافت افطاری گرد هم آمدند.

علی روستایی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر در حاشیه این مراسم معنوی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مومنین به ویژه خانواده بزرگ هلال احمر از اقدامات خیرخواهانه شهروندان نیکوکار بابلسری در اجرای طرح همای رحمت قدردانی کرده و افزود: طرح همای رحمت امسال حدود 270 سبدغذایی تهیه و با مشارکت خیرین و داوطلبان بین نیازمندان توزیع گردید.