ایستگاه سلامتی به مناسبت شهادت امیر المومنین علی (ع) جهت نمازگزاران خانم و آقا در مصلای نماز جمعه شهرستان بابلسر برپا شد. 

 

 به منظور توجه روز افزون عموم مردم به توسعه و ارتقای فرهنگ سلامتی و تندرستی، همزمان با فراسیدن  سالروز شهادت امیر المومنین ,علی (ع) ، جمعیت هلال احمر بابلسر با همکاری  جوانان و کانون شاخه آزاد بابلسر اقدام به برپایی ایستگاه سلامتی در مصلای نماز جمعه بابلسر نمودند.

رئیس جمعیت هلال احمر بابلسر در این خصوص اظهار داشت :در این ایستگاه علاوه بر اطلاع رسانی و معرفی عوامل پرخطر در بروز بیماریهای قلبی و عروقی، فشارخون بالا، دیابت فشارخون ، برگزار کنندگان در قالب دو ایستگاه جهت خانمها و آقایان و با هدف غربالگری مراجعه کنندگان با اندازه گیری فشار خون، موارد معرفی جهت مشاوره تغذیه و آموزش چهره به چهره در زمینه کلیه مسائل بهداشتی با شعار «زندگی سالم با نشاط وامید» بین نمازگزاران مراجعه کننده، فعالیت نمودند.

علی روستایی افزود:  ایستگاه سلامت در نماز جمعه فرصت بسیار خوبی است تا همه ما یک بار دیگر عوامل خطرناکی که سلامت خود و جامعه مان را به خطر می اندازند مورد بررسی قرار دهیم و در صورت امکان راهکارهای مناسب را برای آنها پیدا کنیم.

علی روستایی ، تنهایی و منزوی شدن را از مشکلات مهم افراد در جوامع مدرن برشمرد و گفت: موثرترین راه برای حل این معضل ایجاد نشاط و امید در افراد جامعه است و ورزش بهترین راه برای دستیابی به این هدف است.