دوره بازتوانی تیم تخصصی سیلاب جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر بمناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در رودخانه بابل رود برگزار گردید

 

 

برگزاری طرح بازتوانی آموزش‌های امدادی در  جمعیت هلال احمر شهرستان  بابلسر

علی روستایی رئیس جمعیت هلال احمر بابلسر  از برگزاری طرح بازتوانی نیروهای امدادی این شهرستان در دو مرحله اسکان اضطراری ، سیلابی و آبی خبر داد و گفت: با توجه به شروع فصل پائیز  و نامساعد بودن شرایط جوی در منطقه در این بازه زمانی بیش از هر وقت دیگری نیازمند مدیریت و پایش نیروهای امدادی هستیم تا با آمادگی بیشتر نیروها خدمات امددی بهتر و موثرتر شوند.

وی افزود: در این راستا جمعیت هلال‌احمر بابلسر اقدام به برگزاری طرح بازتوانی نیروهای امدادی برای آمادگی هرچه بیشتر آنها در امداد و کمک‌رسانی به مردم کرده است.

روستایی اظهار داشت:  این طرح که در دو  مرحله آموزش‌هایی از قبیل دوره امدادی اسکان اضطراری در منطقه همت آباد بابلسر و آموزش تخصصی سیلاب در آب های آرام و خروشان در رودخانه بابلرود برگزار شد.

وی تاکید کرد: بزرگ‌ترین پشتوانه و سرمایه جمعیت هلال احمر همان‌طور که از نام آن با پیشوند «جمعیت» مشخص است مردم و اعتماد آنها است پس از تمامی جوانان و افراد واجد شرایط عادی و یا دارای تخصص در منطقه می‌خواهیم در صورت تمایل به فعالیت در این جمعیت مردم نهاد با حضور در کانون‌های دانشجویی و مسئول داوطلبان جمعیت در شهرستان برای عضویت در این نهاد مردمی، امدادی ما را یاری کنند.

روستایی به اهمیت کار جمعیت هلال‌احمر در حوزه‌های ویژه امداد و نجات و نیز اقدامات امدادی به ویژه بهداشتی درمانی اشاره کرد و گفت: با توجه به ویژگی‌های طبیعی شمال ایران و قرار گرفتن در اقلیمی که دریا، رودها، جنگل و کوهستان در آن قرار دارد ما در جمعیت هلال‌احمر با تنوعی از اقدامات امدادی و کمک‌رسانی مواجه هستیم.

وی گفت: پس حضور داوطلبان جوانان مجرب و متخصص می‌تواند برای کمک به برخی از مشکلات و حوادث غیرمترقبه، تصادفات و نیز کمک به نیازمندان مناطق محروم بسیار مفید و موثر باشد و نیز اقدامات آنها در کمک آسیب‌دیدگان و نیازمندان به ارتقای سطح امنیت روحی روانی مردم به ویژه حادثه‌دیدگان و مناطق محروم منجر می‌شود که در این راستا از زحمات همه نیروهای امدادی به ویژه داوطلبان هلال احمر تقدیر و تشکر می‌کنیم.